دریچه کولر

انواع دریچه کولر

1- دریچه کولر آهنی دیواری : 

این دریچه کولر از جنس ورق آهنی ساخته می شود. ورق آهنیِ بکار رفته در این دریچه ماهیتاً از ورق روغنی با حداقل  ضخامتِ ۰.۵ میلیمتر می باشد. 

این دریچه دارای دمپر تنظیم میزان دبی هوا به محیط می باشد.

2- دریچه کولر آهنیِ سقفی :

هرزمان که هوارسانی از سقف به چهار یا چندطرف از محیط ملاک قرار گیرد از دریچه کولر چندطرفه(عمدتا چهارطرفه) استفاده می گردد. قیمت دریچه کولر چندطرفه سقفی به خاطرِ میزان ورقِ مصرفی و همچنین زمانِ بیشترِ ساخت، عمدتا از قیمت دریچه کولر دیواری بالاتر می باشد. 

در این نوع دریچه کولر نیز ماهیت جنسِ مصرفی ورق روغنی ضخیم با پوشش رنگ کوره ای می باشد. 

دریچه کولر سقفیِ چندطرفه نیز دارای یک حاشیه بنامِ فریم و شبکه های داخلیِ لوزی شکل که به تناوب تا کانون دریچه تکرار شده اند می باشد. 

دریچه کولر سقفیِ آهنیِ چندطرفه هم بصورت بادمپر و هم بصورت بدون دمپر قابل تولید و عرضه می باشد که تبعاً قیمت دریچه کولر سقفیِ با دمپر از قیمت دریچه کولر سقفی بی دمپر بالاتر می باشد. 

3-دریچه کولر آلومینیومی : 

ساختار و شکل این دریچه به لحاظ فرم دقیقاً شبیه به دریچه کولر آهنی می باشد با این تفاوت که جنسِ مَتریالِ فریم و پرّه ها و دمپرِ این دریچه کولر از پروفیل و ورق آلومینیوم تشکیل شده است. 

دریچه کولر آلومینیوم هم بصورت با دمپر و هم بدون دمپر می توان تولید نمود. 

هوای عبوری از دریچه کولر آلومینیومی  با تغییرِ سمت پره های عمودی به چپ و راست و با تغییر مسیر پره های دمپر به سمت بالا و پایین، قابل تنظیم و حتی انسداد می باشد. 

سطح دریچه کولر آلومینیومی با رنگ کوره ای در رنگ های متنوع قابل رنگ آمیزی می باشد. 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *